avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Student drept
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Student drept

Buna ziua! Am terminat anul asta facultatea de drept... Vreau sa ma angajez, dar toti vor experienta...ce as putea face? La ce examene as putea sa ma inscriu in afara de Barou si INM? Va multumesc...
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 21:23, 24 Noiembrie 2013
Incercati la Scoala nationala de grefieri, la executori judecatoresti sau la consilieri juridici.
tu stii cel mai bine ce ti se potriveste
Pentru executori cum procedez?
E pe baza de concurs. Gasiti detalii aici: [ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sanse avem dupa absolvirea cursurilor unei facultati de drept? elenadragoi2008 elenadragoi2008 salut, am terminat facultatea de drept , acum ce pot face caci nu am gasit unde sa ma angajez , as putea sa infiintez firme sau sa modific acte? va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Scoala de grefieri-vreau sa ma inscriu!!! Delia2285 Delia2285 Buna ziua. De vreun an si ceva incerc sa aflu cat mai multe info despre scoala de grefieri, dar mereu ajung la un dead end. Sunt din Sibiu, am terminat ... (vezi toată discuția)
Examen inm AndreeaAnda AndreeaAnda Bună ziua! Am câteva întrebări care vreau să vi le adresez, întrebări despre examenul INM. 1. \\"În traducere liberă\\", să zic aşa, ce înseamnă ... (vezi toată discuția)