avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract de asistenta juridica
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract de asistenta juridica

Imi poate si mie arata cineva in ce baza sunt obligata (daca oi fi) sa cumpar tipzate de la Baroul Bucuresti?
E vreo decizie bb, UNBR, e vreo precizare pe undeva? :sorry:
Ca, personal, nu am gasit vreuna si stau si ma intreb in ce masura imi pot fabrica propriul contractier. Si sa-l fac mov!!! :P Ca nu-mi place nici rozul si nici galbenul... ;)
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 15:07, 3 Aprilie 2009
Am vazut azi ca sunt numai pe 2009. Inteleg ca in fiecare an trebuie sa ne cumparam? :stunned:
Da, evident.
Daca tu iti umpli dulapul anul asta, ei nu-ti mai vand tie la anul... in loc sa incaseze bani, tu stai linistita cu ele si pret de 10 ani, ca nu ocupa mult loc...
Or, daca tu cumperi anual si mai si pierzi o parte din contractier in fiecare an, uite-asa le cresc lor vanzarile...
De-aia zic: e pentru incasari sau chiar gaseste cineva un scop concret pentru ele? Ca pe mine nu ma duce capul...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tipizat pentru împuterniciri avocațiale neconform Samulea Samulea Buna ziua! Am o intrebare care face referire direct la avocati de aceea sunt curios de ce raspunsuri voi primi. In statutul profesiei de avocat se face ... (vezi toată discuția)
Avocat stagiar Alexandrina  Iacob Alexandrina Iacob Buna seara, Va rog sa-mi dati si mie un sfat la urmatoarea situatie ; Am incheiat un contract de colaborare cu un avocat definitiv (eu fiind stagiar), la ... (vezi toată discuția)
Avantaje oferite de barou membrilor Corina Capotã Corina Capotã Stimati colegi, Doresc sa aflu ce avantaje va sunt oferite de Baroul din care faceti parte in schimbul taxei lunare achitata acestuia: abonamente/acces ... (vezi toată discuția)