Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Creditare firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Creditare firma

Buna ziua

Se pot recupera banii cu care am creditat firma la care sunt administrator?

Multumesc
Da. Sfatul meu este ca in cazul in care, restituirea se face numerar, sa nu fie mai mare de 15000 de euro pe zi ca sa nu fiti obligati sa raportati tranzactia la Oficiul national de prevenire si combatere a spalarii banilor ;)
da, daca firma are lichiditati. 455=5121 sau 455=5311 cu suma totala sau partiala, imprumutata.
Problema este ca nu are lichiditati.
Practic bani firma nu are.

Asta inseamna ca nu se pot recupera din cate stiu eu.

Va multumesc