avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1938 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se poate schimba arhitectul?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se poate schimba arhitectul?

Buna ziua,
Am un proiect in faza de studiu de fezabilitate si doresc sa schimb arhitectul pentru faza de proiect tehnic si detalii de executie. Se poate acest lucru?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ODAS GLOBAL CONSULTING S.R.L. , Consultant credite si finantari 14:22, 23 Ianuarie 2014
Pentru schimbarea arhitectului trebuie sa vedeti ce prevad clauzele contractului incheiat intre dvs si arhitect.
Daca proiectul este finantat din fonduri europene sau alte fonduri trebuie sa vedeti ce prevad acestea.
Buna Ziua.
Daca studiu de fezabilitate a fost realizat anterior proiectului nu este nici o problema.
Este foarte important sa stiti ce ati semnat cu arhitectul.
Insa de regula studiul tehnic si detaliile de executie se stabilescu pe baza unei licitatii. Trebuie sa analizati clauzele contractuale.



Ultima modificare: Joi, 23 Ianuarie 2014
Admin, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma de consultanta(contract deconsultanta cu (primaria) poate intocmi studii de fezabilitate sau proiecte ? ciovica ciovica Concret,există contracte încheiate între autorităţi ale administraţiei publice şi firme private, prin care aceste firme oferă instituţiei ... (vezi toată discuția)
Infiintarea unei pensiuni ruxandra-daniela20 ruxandra-daniela20 Buna seara, Sunt masterand la Facultatea de management turistic si comercial- profil Administrarea afacerilor, am 25 de ani, sunt proaspat casatorita si am si ... (vezi toată discuția)
Firma de consultanta(contract deconsultanta cu (primaria) poate intocmi studii de fezabilitate sau proiecte ? drinceanudoinita drinceanudoinita Concret,există contracte încheiate între autorităţi ale administraţiei publice şi firme private, prin care aceste firme oferă instituţiei ... (vezi toată discuția)