Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se poate schimba arhitectul?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se poate schimba arhitectul?

Buna ziua,
Am un proiect in faza de studiu de fezabilitate si doresc sa schimb arhitectul pentru faza de proiect tehnic si detalii de executie. Se poate acest lucru?
Va multumesc.
Pentru schimbarea arhitectului trebuie sa vedeti ce prevad clauzele contractului incheiat intre dvs si arhitect.
Daca proiectul este finantat din fonduri europene sau alte fonduri trebuie sa vedeti ce prevad acestea.
Buna Ziua.
Daca studiu de fezabilitate a fost realizat anterior proiectului nu este nici o problema.
Este foarte important sa stiti ce ati semnat cu arhitectul.
Insa de regula studiul tehnic si detaliile de executie se stabilescu pe baza unei licitatii. Trebuie sa analizati clauzele contractuale.

Admin, administrator