Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare categorie teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare categorie teren

am un teren intravilan in vatra satului, in acte este faneata, provine dintr o dezmembrare si nu pot sa construiesc pe el
cum pot scimba incadrarea
Faceti demersuri la primarie si solicitati scoaterea din circuitul agricol in vederea trecerii suprafetei de teren in intravilan categoria curti constructii. Trebuie certificat de urbanism, verificati PUZ-ul ca sa vedeti ce prevede zona .
De unde stiti ca nu puteti construi? Ati obtinut certificat de urbanism si asa scrie in el?