Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu

Va rog sa-mi spuneti daca urmatorul calcul salariu contine vreo eroare, cu referire la toate aspectele care au in vedere codul muncii, calcul propriu-zis, norme legale etc.Precizez ca "fluturasul" este aferent lunii octombrie si-mi ridica semne de-ntrebare la care voi pune Asterix (*)
Incadrare 800
Timp lucrat 184
Salariu timp efectiv lucrat 800
ore suplimentare 1% * 48 (ore) 2
ore suplimentare 75% * 32 (ore) 104
ore noapte 25% 80(ore) 87
Salariu brut 993
contr.asig.soc. 104
somaj 5
contr. asig.sanatate 55
deducere pers. 250
Net 829
Impozit 93
Rest plata 736
nu sunt prestate ore de duminica in luna a carei "fluturas" l-am reclamat spre dezbatere.Iar cele 48 ore platite cu MINIM procent aferent muncii in regim suplimentar sunt conform graficului lunii platite.Multumesc pentru raspunsul prompt!