avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu

Va rog sa-mi spuneti daca urmatorul calcul salariu contine vreo eroare, cu referire la toate aspectele care au in vedere codul muncii, calcul propriu-zis, norme legale etc.Precizez ca "fluturasul" este aferent lunii octombrie si-mi ridica semne de-ntrebare la care voi pune Asterix (*)
Incadrare 800
Timp lucrat 184
Salariu timp efectiv lucrat 800
ore suplimentare 1% * 48 (ore) 2
ore suplimentare 75% * 32 (ore) 104
ore noapte 25% 80(ore) 87
Salariu brut 993
contr.asig.soc. 104
somaj 5
contr. asig.sanatate 55
deducere pers. 250
Net 829
Impozit 93
Rest plata 736
Cel mai recent răspuns: consiliere , utilizator 12:03, 2 Decembrie 2013
nu sunt prestate ore de duminica in luna a carei "fluturas" l-am reclamat spre dezbatere.Iar cele 48 ore platite cu MINIM procent aferent muncii in regim suplimentar sunt conform graficului lunii platite.Multumesc pentru raspunsul prompt!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referitor ore suplimentare ioana.1960 ioana.1960 Va rog sa ma ajutati !!! In Codul Muncii scrie ca se pot lucra 48 de ore pe saptamana, inclusiv orele suplimentare, si ca aceste ore suplimentare se pot ... (vezi toată discuția)
Plata si calculul orelor suplimentare SURUBARU OVIDIU SURUBARU OVIDIU La societatea la care muncesc ,conducerea a facut niste norme metodologice de calcul si plata a orelor suplimentare ,,ciudata\'\' si in avantajul lor .Astfel ... (vezi toată discuția)
Zile libere andreeastef andreeastef BUNA ZIUA, LA CATE ZILE LIBERE AI DREPTUL LUNAR DACA LUCREZI 8 ORE PE ZI SI DOUA SAMBETE SI DUMINICI PE LUNA PROGRAM DE 12 ORE? VA MULTUMESC (vezi toată discuția)