Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Neprezentare martor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Neprezentare martor

Ce se intampla daca un martor propus pentru sustinerea unui PV de contraventie nu se prezinta la proces? Martorul poate pati ceva?
buna seara, in general NU, doar daca instanta aprecieaza ca audierea martorului este imperios necesara il poate aduce cu mandat, nu pentru un pv. pntru un pv .... nu se sufoca nimeni.
Dar daca nu se prezinta, poate afecta procesul in darea unei decizii nefavorabile celui care a depus contestatia ?
eron, utilizator