avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Neprezentare martor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Neprezentare martor

Ce se intampla daca un martor propus pentru sustinerea unui PV de contraventie nu se prezinta la proces? Martorul poate pati ceva?
Cel mai recent răspuns: eron , utilizator 19:11, 29 Noiembrie 2013
buna seara, in general NU, doar daca instanta aprecieaza ca audierea martorului este imperios necesara il poate aduce cu mandat, nu pentru un pv. pntru un pv .... nu se sufoca nimeni.
Dar daca nu se prezinta, poate afecta procesul in darea unei decizii nefavorabile celui care a depus contestatia ?
Ultima modificare: Vineri, 29 Noiembrie 2013
eron, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal de contraventie Adryan92 Adryan92 Buna ziua, Am solicitat instantei anularea unui proces verbal de contraventie pe motivul ca fapta nu s-ar fi intamplat asa si pentru faptul ca nu este locul ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala wwalentin wwalentin Buna ziua, As dori raspuns la problema urmatoare: am facut contestatie impotriva unui PV de contraventie emis de Politie ,iar la primul termen (infatisare) ... (vezi toată discuția)
Citație martor. ce se întâmplă dacă nu mă prezint? Dya Vyo Dya Vyo Sunt citată că martor într-un proces civil. As vrea sa știu ce se va întâmpla dacă nu mă prezint??? (vezi toată discuția)