Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Biroul de credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Biroul de credite

Buna seara.In 2005 sotul meu a luat un credit de consum la care a platit pana in 2007 .Ia mai ramas o restanta de 200 lei de care a uitat pana cand in martie anul acesta a venit o firma de recuperari creante care ia spus ca are de platit 1300 lei .Am platit toata datoria pana in iunie .Problema este ca sotul meu a vrut in octombrie sa faca o refinantare de card dar la banca a aflat ca nu se poate pentru ca apare dator in in baza de date desii noi am platit datoria.La banca ni sa spus sa facem o cerere la biroul sa credite sa aflam care este situatia.Am facut iar ieri a venit raspunsul.Si am observat ca restanta de 200 lei o avem si acum.Se pote face ceva sa dovedim la banca ca am platit ca sa nu mai refuze refinantarea?
Puteti sa prezentati la banca chitanta cu care ati lichidat restanta insa problema este ca din 2007 pana in 2013 au trecut 6 ani si banca va va considera neserios deoarece nu ati platit aceea restanta aparent nesemnificativa si ati asteptat 6 ani.