Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caini, adoptie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caini, adoptie

Legea 258/2013,Articolul 8,(3) Adoptia cainilor din adaposturi se face cu respectarea cumulativa a urmatoarelor conditii:
-c) prezentarea de catre adoptator a acordului asociatiilor de proprietari sau, dupa caz, a vecinilor, in cazul adoptarii a mai mult de 2 caini;
Dar daca cel care ia caini din adaposturi,mai are acasa inca unul-doi caini (chiar si de rasa),ce facem?Ne chinuim sa pastram liniste si ordine in bloc,dar cu "haite" de caini in apartamente ce facem?Cum putem actiona in situatii de acest fel?
faceti plangere pa Primarie , Politie si locul de unde stiti ca adospta si aratati ca nu sunteti de acord ca asociatie cu acest lucru.
Puteti sesiza oficial autoritatea sanitar veterinara
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
In cazul in care adoptatorul locuieste intr-un bloc va cere acordul asociatiei, daca locuieste la casa, va cere acordul vecinilor.