Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul la munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul la munca

Un executat silit are drept la munca in UE?
Nu are nici o legatura una cu alta.
În calitate de cetăţean european, aveţi dreptul de a lucra fără permis de muncă în orice ţară din UE şi de a locui acolo în acest scop, dacă îndepliniţi anumite condiţii.

Faptul ca sunteti executat silit pentru o anumita datorie nu va afecteaza dreptul la munca in UE.