avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concediu crestere copil - promovare grad
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concediu crestere copil - promovare grad

perioada concediului de crestere copil pana la 2 ani se considera vechime in grad profesional pt functionarul public?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:44, 4 Decembrie 2013
In ce perioada ati fost in CCC?
perioada concediu crestere copil 01.05.2011-01.05.2012
De la 20.01.2007 , perioada CCC constituie vechime în muncă şi în serviciu, care se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu aceasta.

De la 01.01.2012, perioada concediului pentru cresterea copilului constituie vechime in munca si in serviciu, precum si in specialitate si se are in vedere la stabilirea drepturilor ce se acorda in raport cu acestea
cei de la resurse umane mi-au spus ca nu e considerata vechime in grad profesional :(
Nu are cum sa fie vechime in grad profesional , ci doar vechime in specialitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechimea functionarului public csilla78 csilla78 Concediul de crestere a copilului intre 2006-2008 se considera vechime in calcularea vechimi pentru acordarea zilelor de concediu pentru functionari publici? (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil - promovare profesionala ioanadaniel ioanadaniel buna ziua. sunt economista la spital si din anul 2008 pana in august 2012 am fost in concediu de crestere copil (pt. doi copii, concediul pt al doilea copil ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca dupa concediu de cresterea copilului t_iulya t_iulya Buna ziua, Va deranjez cu urmatoarea problema. Lucrez in mediu bugetar din 2004 pana in prezent. In aceasta perioada am avut doua concedii de cresterea ... (vezi toată discuția)