Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concediu crestere copil - promovare grad
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concediu crestere copil - promovare grad

perioada concediului de crestere copil pana la 2 ani se considera vechime in grad profesional pt functionarul public?
In ce perioada ati fost in CCC?
perioada concediu crestere copil 01.05.2011-01.05.2012
De la 20.01.2007 , perioada CCC constituie vechime în muncă şi în serviciu, care se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu aceasta.

De la 01.01.2012, perioada concediului pentru cresterea copilului constituie vechime in munca si in serviciu, precum si in specialitate si se are in vedere la stabilirea drepturilor ce se acorda in raport cu acestea
cei de la resurse umane mi-au spus ca nu e considerata vechime in grad profesional :(
Nu are cum sa fie vechime in grad profesional , ci doar vechime in specialitate.