avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Dreptul muncii - studii sef RUNOS
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Dreptul muncii - studii sef RUNOS

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, daca exista vreo prevedere legala, ca seful RUNOS din cadrul unui spital trebuie sa fie obligatoriu economist, de profesie? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:49, 4 Decembrie 2013
Nu exista text de lege care sa prevada exact ce studii sunt necesare pentru ocuparea unei astfel de functii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prioritate la ocuparea unui post eugeniakiss eugeniakiss buna ziua! sunt angajata unui spital de 8 ani,pe functia de registrator medical. acum 3 ani am absolvit cursurile scolii postliceale sanitare fundeni-asistent ... (vezi toată discuția)
Treapta profesionala in sanatate !! buna seara !!! ma numesc szabo viorica ... vio1967V vio1967V Va rog sa ma ajutati !!!! Buna seara !!! Ma numesc Szabo Viorica din Baia Mare jud Maramures am 56 ani si lucrez ca economist II, la Spitalul Judetean Dr. ... (vezi toată discuția)
Cod cor 251201 danielandrei danielandrei Imi puteti spune ce studii trebuie sa aiba un analist cod cor 251201? Un tester de software se poate incadra la aceasta functie? Unde pot gasi ce cerinte ... (vezi toată discuția)