Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Dreptul muncii - studii sef RUNOS
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Dreptul muncii - studii sef RUNOS

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, daca exista vreo prevedere legala, ca seful RUNOS din cadrul unui spital trebuie sa fie obligatoriu economist, de profesie? Multumesc!
Nu exista text de lege care sa prevada exact ce studii sunt necesare pentru ocuparea unei astfel de functii.