Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Biroul de credit si card inchis de peste 7 ani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Biroul de credit si card inchis de peste 7 ani

Am o problema cu biroul de credit!
Am facut de curand o interogare la Biroul de Credit si m-am trezit cu o inscriere la un credit care inchis din 2006.
In foaia de interogare scrie : "Revolving card de credit"
Cardul respectiv a fost inchis, nu am nici un fel de restanta la nimic!
Inscrierea apare cu data de 7.10.2013!
Ce trebuie sa fac in cazul asta?
Buna ziua,

Exista istoric negativ si istoric pozitiv. Acela pare a fi un istoric pozitiv. Ati avut un card de credit. unde este problema? Nu este o respanta.
Cei de la banca nu vor sa ne dea credit pe motivul am istoric negativ si ca sunt inscrisa in Biroul de credit cu acest credit, este cu 6, adica peste 180 de zile intarziere.
Eu, acest credit l-am inchis, impreuna si cu cardul. Eu nu stiam nimic despre acesta, nu am fost nici macar instiintata!
E posibil sa te treaca dupa atatia ani? Sunt 7 ani, totusi...si asa am facut efort de memorie sa imi aduc aminte ce poate fi!
julia_myneeds, utilizator
In mod normal aceasta inregistrare nu ar trebui sa apara, data respectiva e mai veche de 4 ani. Cereti bancii sa va stearga datele si/sau faceti plangere la ANPC.
Am incercat sa-i contactez, nu raspund.
O sa incerc varianta specificat de catre dumneavoastra!
Va multumesc!