Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident usor parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident usor parcare

Salut. Am o nelamurire. Zilele trecute un prieten a lovit o masina care era parcata lateral, putin infundata usa fata, tamponare usoara. apoi a plecat, si eu dupa el cu o alta masina. Pe camerele de supraveghere se vede cum amandoi parasim parcarea iar el atinge putin masina parcata de langa el. Politia l-a gasit in cele din urma si i-a dat doar un advertisment. Este posibil sa-mi faca si mie o vizita dupa cele intamplate ? (nu am avut nici-o vina). Cel lovit s-a dus la Politie si l-au gasit pe cel vinovat "prietenu meu", Este posibil sa vina si la mine pentru ca am fost vazut pe camera ? chiar daca nu am nici=o legatura ? Multumesc
Daca nu ati implicat in acel accident nu veti avea nicio problema.
Nu, nu am fost, dar nu ma pot chema pentru a da o declaratie sau ceva de genu ?