Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Agent Comercial / Manipulant Marfuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Agent Comercial / Manipulant Marfuri

Care este diferenta intre agent comercial si manipulant marfuri , la BANI in primul rand dar si ce trebuie sa faca agentul comercial in plus ?
De asemenea vreau sa stiu daca este legal ca in fisa postului sa impui unui MANIPULANT MARFURI sa stea si pe ,, casa '' adica sa fie si casier !
In primul rand agentul comercial trebuie sa fie calificat, pe cand manipulant marfa e muncitor necalificat.
Atributiile fiecarei functii sunt stabilite prin fisa postului, anexa la fiecare CIM.
Casier nu poate fi decat o persoana calificata in aceasta meserie.
Diferenta consta in studiile necesare ocuparii acelui post , iar ca salariu numai daca exista coeficienti de ierarhizare aplicabili angajatorului in cauza.