Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Vizita si cazare camin studentesc
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Vizita si cazare camin studentesc

Sunt student in Bucuresti si am viza de flotant in sectorul 2. Daca raman in camin la cineva, fara sa am cazare acolo ce imi poate face politia? Si in cazul in care iau amenda cum poate fi atacata in instanta? Unde pot gasii o lege cu privire la acesta situatie? Multumesc!
Luati dvs amenda si apoi vedeti ce puteti sa contestati din ea. Nu va bateti capul de pe acum. Probabil ca nu amenda dvs o sa fie cea mai mare problema, ci incalcarea regulamentului caminelor prin care fata (care va cazeaza) poate fi data afara din camin. Distractie placuta!