Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cercetare abuziva sau formalitati legale?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cercetare abuziva sau formalitati legale?

Buna ziua
Este legal sa fiu chemat in calitate de invinuit,pentru prezentarea materialului de urmarire penala,in cauza privind infractiunea de marturie mincinoasa daca procesul la care am fost martor nu a fost finalizat si inca nu exista un o parte care a pierdut?
sau sunt presiuni facute de procuror?
Pot sa fiu acuzat de aceste lucruri ?

va multumesc anticipat
Multumesc mult!