Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatii fast food
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatii fast food

Sunt in stadiul amenajarii unei shaormerii pe persoana fizica autorizata si asi dori sa stiu ce autorizatii trebuie sa obtin pentru a deschide si ce pasi trebuie sa urmez si unde trebuie sa merg.Vreau sa precizez ca azi am obtinut Certificatul de inregistrare de la registrul comertului .Va multumesc!
Punctul final este obtinerea autorizatiei de functionare emisa de primaria in raza teritoriala a careia se afla shaormeria. Pentru aceasta, va sunt necesare de urmatoarele avize/ autorizatii: mediu, DSP, pompieri, salubritate.
Pot sa functionez fara aceste autorizatii:mediu,dsp,pompieri,salubritate si apoi sa obtin aceste avize?
Nu riscati sa deschideti fara toate autorizatiile, amezile sunt foarte mari.