Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Certficat medico-legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Certficat medico-legal

buna seara la toti de pe acest site..am si eu o intrebare...am fost batut foarte rau si in urma acestei batai am capul saprt in doau locuri unul dintre ele chiar in frunte langa tampal,si alta plaga in zona cereblala,am fractura de piramida nazala si multiple vanatai in zona ochilor...as vreaa sa stiu si eu dupa parerea dumneavopstra cam cate zile ar putea sa mi de pe certificatul medico-legal?va multumesc
Mergeti la serviciul de medicina legala , pe forum nu o sa aflati nimic.
Daca in urma loviturilor a-ti suferit vatamari ce necesita ingrijiri medicale la domiciliu sau internare,medicul decide cate zile sunt necesare pentru vindecare.
Decizia medicului este importanta pentru a se stabili gravitatea faptei comise de agresor si sanctiunea ce se va aplicata agresorului.
ms pentru raspuns
am fost la medicina legala am bagat actele pt certificat dar vroai sa aflu si eu o parere