Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare banesti nastere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare banesti nastere

Buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Sotia tocmai a nascut si nu stiu ce drepturi banesti am.Si eu si ea lucram in invatamant la stat.Daca mai sunt si alte drepturi banesti in afara de indemnizatie, alocatie si de la sindicat, imi poate spune cineva si cum trebuie sa fac? Va multumesc anticipat.

De la stat nu mai exista nicun alt ajutor.

In reg.intern, in c.i.m. sau in ccm aplicabil al angajatorului pot exista prevederi legate de acordarea unui ajutor la nasterea copilului din partea angajatorului.
Verificati daca la nivel de angajator exista asa ceva.
ana-cer, moderator