Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suntem necasatoriti cu 2 copii, avem dreptul la ajutor ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suntem necasatoriti cu 2 copii, avem dreptul la ajutor incalzire ca familie?

Noi nu suntem casatoriti si avem 2 copii impreuna care poarta numele tatalui. locuim impreuna in casa socrilor, nu avem alte proprietati, iar ca venit este alocatia primului copil si acum indemnizatia pentru concediul de maternitate pana intru in CCC2.
1. Se ia in considerare ca familia este formata din 4 membri?
2.putem beneficia de ajutor de incalzire si depune actele la primarie ,
3.pana cand este termenul de depunere?
Multumesc anticipat
Puteti beneficia de ajutor de incalzire.