avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 264 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suntem necasatoriti cu 2 copii, avem dreptul la ajutor ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suntem necasatoriti cu 2 copii, avem dreptul la ajutor incalzire ca familie?

Noi nu suntem casatoriti si avem 2 copii impreuna care poarta numele tatalui. locuim impreuna in casa socrilor, nu avem alte proprietati, iar ca venit este alocatia primului copil si acum indemnizatia pentru concediul de maternitate pana intru in CCC2.
1. Se ia in considerare ca familia este formata din 4 membri?
2.putem beneficia de ajutor de incalzire si depune actele la primarie ,
3.pana cand este termenul de depunere?
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: aida-mediere , utilizator 13:39, 12 Decembrie 2013
Puteti beneficia de ajutor de incalzire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sarcina din timpul concediului de crestere a copilului irinagrecu irinagrecu Buna ziua, Am nascut in data de 10.07.2015. Acum fetita mea are 6 luni. As vrea sa raman iar insarcunata si sa beneficiez in continuare de concediu pt. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia pentru al doilea copil??? Corina271 Corina271 Am nascut acum 3 luni si iar sunt insarcinata... Asta nu e o problema DAR cum va fi cu indemnizatia? O sa cresc 2 copii cu 800 de lei pe luna? se mai da ... (vezi toată discuția)
Din ccc1 in ccc2 elenajenica elenajenica daca copilul meu implineste 2 ani pe 15 decembrie si are certificat de handicap pana pe 15 martie si eu nasc al doilea copil pe 2 martie cu ce indemnizatie ... (vezi toată discuția)