Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare auto

Anul trecut mi-am vandut masina cuiva.
Am completat formularele, am radiat masina de la DVBL.
In 30 de zile cumparatorul trebuia sa isi inscrie masina si nu a facut-o.
Acum imi vin mie amenzile.
INteleg ca trebuie sa merg in instanta. Ce trebuie sa solicit instantei ?

Exista varianta sa contactati personal SPR evidenta auto ,sa detaliati situatia,autoritatea urmand a dispune proprietarului auto sa finalizeze procedura de achizitie auto
La inmatriculari nu ati fost cu cumparatorul?