Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Este legal?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Este legal?

Buna ziua!Daca pensia imi vine pe card si am credit la aceeasi banca,banca isi poate opri rata direct din cont,fara consimtamantul meu?Multumesc.
Daca o fac, s-ar putea sa fie cu acordul dvs. Uitati-va bine pe hartiile pe care le-ati semnat. Puteti cere explicatii in scris.
poate exista o clauza inscrisa in contractul de credit prin care le permiteti ca in cazul in care aveti alte conturi deschise la ei, sa se indestuleze din el pentru acoperirea sumelor datorate. recititi-l!