avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zgomot in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zgomot in bloc

M-am mutat in vara acestui an intr-un alt cartier al orasului Cluj Napoca. Am 2 copii de varste apropiate aprox 5-6 ani. Nu am probleme cu vecina de sub mine, ci cu cea care are perete comun cu vecina de sub mine. A intrat copilul (are 5 ani si 18 kg) in fuga in camera si a strabatut aproximativ 1.5 m pana la dulap, apoi a iesit. A venit vecina in viteza ca este ora 16 si este ora de liniste si a auzit copilul in camera respectiva.
Ora de liniste stabilita de primaria orasului Cluj Napoca este intervalul 13-14. Va rog un sfat. Cum sa abordez problema. Nu vreau cearta cu vecinii. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cosmeen , utilizator 21:52, 25 Ianuarie 2022
Pai cred ca solutia ar fi sa te educi in primul rand. Si in al doi-lea sa iti educi si copilul sa nu mai alerge prin casa. Alergarea se face afara, de preferat pe terenul de atletism.

arianaferseta a scris:

M-am mutat in vara acestui an intr-un alt cartier al orasului Cluj Napoca. Am 2 copii de varste apropiate aprox 5-6 ani. Nu am probleme cu vecina de sub mine, ci cu cea care are perete comun cu vecina de sub mine. A intrat copilul (are 5 ani si 18 kg) in fuga in camera si a strabatut aproximativ 1.5 m pana la dulap, apoi a iesit. A venit vecina in viteza ca este ora 16 si este ora de liniste si a auzit copilul in camera respectiva.
Ora de liniste stabilita de primaria orasului Cluj Napoca este intervalul 13-14. Va rog un sfat. Cum sa abordez problema. Nu vreau cearta cu vecinii. Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cearta cu vecinii din cauza jocului copilului Eveliner Eveliner Am un copil de 1 an si 6 luni.M-am mutat de 3 luni la bloc si vecina de sub noi se tot plange ca nu isi poate invata nepoata care nu are domiciliul aici.Imi ... (vezi toată discuția)
Program de liniste intr-un bloc muresann muresann Am citit chestiuni legate de problema cu programul de liniste (legea nr 61 , actualizata , L230 | 2007 ) insa tot a ramas cu un semn de intrebare . Se poate ... (vezi toată discuția)
Linistea publica-limitari gabrielaguler gabrielaguler Buna ziua, Am un copil de 6 ani si dupa ce ne intoarcem de la gradinita/lucru (cel mai devreme ora 17:00 cand vremea nu permite sa ramanem inca 1-2 ore pe ... (vezi toată discuția)