Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Foi matricole- duplicat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Foi matricole- duplicat

Buna seara. Am o problema destul de complicata... Am facut clasele 1-8 in Romania dar liceul l-am terminat in Italia. Acum doresc sa fac un postliceal in Romania, dar pentru a reusi sa ma inscriu am nevoie de diploma de bac tradusa si legalizata si printre altele de foile matricole de pe toti anii de studiu. Am obtinut diploma de bac si foile matricole de pe anii de studiu in Italia, dar am pierdut toate foile matricole de pe anii de studiu in Romania. Cum pot sa obtin duplicatul foilor matricole de pe anii 1-8 avand in vedere ca in Romania am schimbat trei scoli? Va multumesc

Mergeti la ultima scoala si vedeti daca aceasta va poate ellbera duplicate de pe foile matricole aferente claselor I-VIII.