avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1080 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto

Buna.Am cumparat in 2007 un autoturism second adus de afara.Am platit atunci taxa inmatr. din care statul mi-a inapoiat jumatate in2009.As vrea sa stiu daca as putea recupera si restul sumei, nemaiavand asupra mea decat chitanta cu care am primit jumatate din suma,dosarul cu acte ramanand la finante.MULTUMESC.

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto sbpackard170 sbpackard170 Am cumparat un autoturism care fusese adus din Germania si inmatriculat in 2008 de fostul proprietar. Am inregistrat-o la finante si cand am mers sa o ... (vezi toată discuția)
Acte provenienta auto todotdo todotdo As dori sa recuperez taxa de mediu la autoturismul sotiei, masina a fost inmatr. in ian 2008 si din pacate nu a facut copii dupa actele de provenienta din ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto Avocat si mediator Avocat si mediator As vrea sa stiu ce acte sunt necesare pentru actiunea de restituire a taxei auto pentru un autoturism second hand adus din Uniune. (vezi toată discuția)