Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul salariu gresit si restituirea diferentei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul salariu gresit si restituirea diferentei

Buna,

Am incheiat colaborarea cu o companie pe 15noiembrie, ieri am primit ultimul salariu pe care l-am retras si cheltuit cu drag. Astazi am fost sunat de catre un reprezentant al companiei care mi-a zis ca s-a produs o eroare la calculul salariului si ca trebuie sa restitui 200 RON prin virament bancar sau plata cash la sediul lor,ca imi arata si fluturasul de salariu.
Intrebarea este daca sunt obligat sa le restitui aceasta suma avand in vedere ca nu mai am contract cu ei de o luna, si daca da, cum ramane cu contributiile la stat? se calculeaza si ele,sau raman cu banii dati la stat pentru greseala lor?X-(

Multumesc anticipat
Un exemplu de titlu executoriu il constituie hotararea judecatoreasca.