Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Delegatie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Delegatie

Inspectorii sanitari care detin legitimatie cu care poate sa efectueze control in raza judetului in intervalul normal de lucru (8 ore)mai trebuie sa ceara delegatie pentru a efectua controlulul.Multumesc
Intr-adevar, fiecare inspector cu atributii de control trebuie sa aiba si delegatie emisa de catre institutia la care este incadrat.