Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Calculul datoriilor la intretinere la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Calculul datoriilor la intretinere la bloc

Buna ziua,

As dori si eu sa stiu si eu pe cine as putea chema pentru recalcularea datoriilor intretinerii la bloc in decursul a catorva ani. Administratora blocului se pare ca nu prea stie ce face. As putea chema un contabil? Pe cineva de la primarie? M-ar costa mult? Multumesc!
Sionut01, utilizator
In mod normal in fiecare luna aveti dreptul sa contestati lista de intretinere in primele 10 zile de la afisare si sa primiti raspuns in urmatoarele 7 zile.
In atatia ani de zile ati facut vreo contestatie in scris la presedintele asociatiei?
Poate administratora n-o sti, dar un presedinte, un cenzor aveti acolo la asociatie? Ei ce zic?

Puteti face o reclamatie la primarie, dar ei nu fac verificari contabile.
Cat despre o expertiza contabila, dv. puteti angaja un asemenea expert contabil, atestat CECCAR, dar va costa destul de mult si banii ii platiti personal.