Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie minori

Buna ziua!!

In urma cererii avocatei mele , minora a fost din nou evaluata de catre cei de la Protectia copiluului constatand ca minora este influentata de catre tata , raportul va ajunge la judecator, insa tatal declara ca are un venit de 500 de euro pe luna, dar in fond el nu a lucrat niciodata nu are carte de munca , declara ca din pictura , din arta.pot sa sesezez finantele in acest sens sa verifice veniturile lui?
La ce va foloseste? Cereti-i lui probe de venit...
ce legatura are noua evaluare cu veniturile?

avocat dvs sa ceara instantei adresa le ANAF despre venituri.