Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trimitere oameni Germania
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trimitere oameni Germania

Buna ziua. As vrea mai multe detalii in legatura deschiderii unei firmei , si trimiterii oamenilor in Germania in agricultura ! Multumesc anticipat
Depinde de modalitatea aleasa de "a trimite oameni" in Germania. In primul rand trebuie sa va asigurati ca veti avea cu cine sa incheiati contracte in Germania.
Sunt trei modalitati de a "trimite" oameni in strainatate: prin detasare, prin agent de munca temporara si prin plasare de forta de munca.