Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Necesitatea schimbarii pasaportului dupa casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Necesitatea schimbarii pasaportului dupa casatorie

Buna ziua!

Daca poate cineva sa ma lamureasca.. eu am deja un pasaport valabil pe numele meu. Daca dupa ce ma casatoresc imi pastrez numele, este schimbarea pasaportului necesara? Daca da, dureaza la fel de mult ca eliberarea unui pasaport nou sau?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri :)
daca nu interevin alte schimbari ( nume , domiciliu) pe cartea de identitate nu