Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua - conturi de Facebook si e-mail sparte, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua - conturi de Facebook si e-mail sparte, postari in numele meu

as dori sa stiu cum se pedepseste furtul de date personale. fostul meu prieten mi-a spart adresa de email si facebook a doua oara si posteaza lucruri urate despre mine amenintandu-ma si santajandu-ma, foloseste adresele mele de email in scopuri negative pentru denigrarea mea modificand poze are acees la datele personale poze informatii adrese de email fara acordul meu, impotriva vointei mele si stiu ca acest lucru este ilegal. initial dezactivase contul de facebook dar acum l-a reactivat si il foloseste in numele lui cu datele mele personale, va rog din suflet sa ma ajutati. va multumesc si astept un raspuns
Faceti plangere la politie pentru infractiunile de furt de identitate, santaj, amenintari.
la cum fuctioneaza si politia in ziua de azi, ideea era ca s dori sa sterg cumva aceste conturi de email si facebook la care nu mai am acees dar imi este imposibil din moment ce si adresa de email mi-a fost sparta tot de el....ca sa stopez folosirea datelor mele personale informatii adrese de email poze fara acordul meu...