Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare firma de transport
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare firma de transport

care sunt pasii pe care trebuie sa i in deplinesc si cerintele minime
Infiintarea firmei o faceti la registrul comertului. Pentru a va informa despre ce acte va trebuie descarcati de la adresa [ link extern ]

Special pentru domeniul transporturilor cititi si la [ link extern ]
Pasii pentru infiintarea unui SRL ii gasesti pe smartapp.ro

Folosind aceasta aplicatie poti obtine toate actele pentru infiintarea unui SRL. Dupa infiintare depui dosar la ANAF pentru inregistrare in scopuri de TVA, si ulterior dosar pentru inregistrare in registrul operatorilor intracomunitari, daca vei presta servicii si in afara tarii. Vorbeste cu un contabil si iti poate explica in detaliu ce ai de facut.