Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... lnchiriere masina pe firma
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

lnchiriere masina pe firma

Buna ziua , daca ma puteti ajuta cu , cateva raspunsuri in ceea ce priveste nelamurirea mea . Detin o masina proprietate privata si as dori sa stiu daca se poate inchiria pe firma srl la care tot eu sunt singurul administrator , fara sa fie nevoie sa o mai trec prin rar etc , si daca se poate face asigurare rca si casco pe numele firmei . Multumesc.
nepynepy a scris:

Rog pe cineva care este in masura sa ma contrazica daca este corect ceea ce spun eu sau nu ,

Rog si eu pe cei care sustin ca "Asigurarea poate fi incheiata doar pe numele celui inscris in talon" sa ne spuna in baza carui temei legal se regaseste aceasta afirmatie?