avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna, imi poate spune cineva care este termenul?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna, imi poate spune cineva care este termenul?

as vrea sa stiu la care termen de judecata trebuie sa ma prezint
03.02.2014
Ora estimata: 8:00
Complet: Complet P3
Tip solutie: Termen preschimbat
Solutia pe scurt:
Document:

06.01.2014
Ora estimata: 8:00
Complet: Complet P3
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

09.12.2013
Ora estimata: 8:00
Complet: Complet P5
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: In temeiul art. 52 C. proc. penala rap. la art. 47 alin 2 C. proc. penala admite cererea de recuzare Trimite cauza in vederea unei noi repartizarii aleatorii in sistem informatic Definitiva.
Document: Încheiere – recuzare 09.12.2013

Mentionez ca eu am primit citatie pentru data de 6 si as vrea sa ma lamuriti care este termenul cand va avea loc procescul eu ne aflandu-ma in tara si nu am reusit inca sa vb cu avocata mea va multumesc


Cel mai recent răspuns: mely_mely16 , utilizator 12:42, 5 Ianuarie 2014
Instanta de judecata,dupa repartizarea cauzei,va comunica termenul la adresa dv
Avand in vedere ca nu sunteti in tara,dar aveti aparator,aveti dreptul sa solicitati instantei ca toate comunicarile sa fie facute la sediul aparatorului dv
asta stiam si eu dar acum nu stiu ca pe 3 februarie va avea loc procesul sau pe 6 ianuarie eu am primit la domiciliu citatie pe data de 6 ianuarie dar uitandu-ma pe ECRIS am vazut termenul de 3
Luati legatura cu avocatul dumneavoastra sigur va lamureste cu privire la situatie. Din ce aratati dumneavoastra in mesaj a fost acordat termen la data de 3.02.2014 insa, din motive pe care nu le putem sti noi, termenul a fost intr-adevar preschimbat la data de 06.01.2014. Citatia primita vine sa confirme faptul ca termenul este pe data de 06.01.2014.
Aveti termen in data de 06.01.2014 ( asa cum ati si primit citatia), pentru ca termenul din data de 03.02.2014 a fost preschimbat probabil din oficiu.
Va multumesc pentru raspunsuri am reusit sa vorbesc si cu avocata mea intradevar au schimbat din oficiu termenul dar ma bucur ca am reusit sa o anunt si pe avocata mea pentru-ca nici ea nu stia va multumesc inca odata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodia copilului minor ioana1987 ioana1987 buna ziua am un baiat de 3 ani jumate si avem custodie comuna vreau sa plec cu minorul in strainatate iar tatal nu este de acord am inaintat un proces si el nu ... (vezi toată discuția)
Termen (primul) din 17.05.2013 preschimbat pentru data de 26.05.2013 Popescu2012 Popescu2012 Dosar înregistrat la 14.02.2013 Primul termen : 17.05.2013 Ora estimata: 09:00 Complet: x69 Tip solutie: Solutia pe scurt: termen preschimbat pentru ... (vezi toată discuția)
Preschimbare termen kristina33 kristina33 Buna seara, Am o nelamurire in privinta la ceea ce apare pe portalul judecatoriei.Astazi am depus o cerere de preschimbare a termenului pentru eliberare ... (vezi toată discuția)