Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen (primul) din 17.05.2013 preschimbat pentru data ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen (primul) din 17.05.2013 preschimbat pentru data de 26.05.2013

Dosar înregistrat la 14.02.2013

Primul termen :

Ora estimata: 09:00 Complet: x69 Tip solutie: Solutia pe scurt: termen preschimbat pentru data de 26.05.2013,

1. De ce s-a preschimbat primul termen?
2. Cine poate cere preschimbarea unui termen?
3. Care sunt motivele preschimbarii unui termen?

Menționez că nu am primit citatie pentru primul termen din 17.05.2013 care a fost preschimbat în 27.05.2013!?
Oricare dintre parti poate formula o cerere pentru preschimbarea termenului de judecata sau instanta din oficiu, dar de obicei daca o parte formuleaza o cerere de acest gen, solicita un termen mai scurt si nu unul mai lung, deci presupun ca e vorba de o preschimbare din oficiu a termenului de judecata.
In dosar o sa vedeti exact care a fost situatia preschimbarii termenului de judecata.
Acum vedeti sa nu incurcati termenele, pentru ca in titlu vad 26 05.2013 si in mesaj vad si 26 si 27.05.2013.

MARTA SIMONA PETRE, Avocat