Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... in legatura cu un credit as vrea sa platesc ce mai e ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

in legatura cu un credit as vrea sa platesc ce mai e din el!!

Buna ziua .

Acuma 2 ani am cumparat un logan prin banca . adica : 4000 euro am platit eu si 4000 am imprumutat prin banca pe 10 ani. Intrebarea mea este .. Am platit 2 ani acuma este al 3 dar daca vreau sa platesc tot sa scap .. cat mai trebuie sa platesc din cei 4000 imprumutati de la banca . si cum se calculeaza ?

daca cineva ma poate ajuta cu niste informatii va rog.. mult multumesc
alin1980 a scris:

Buna ziua .

Acuma 2 ani am cumparat un logan prin banca . adica : 4000 euro am platit eu si 4000 am imprumutat prin banca pe 10 ani. Intrebarea mea este .. Am platit 2 ani acuma este al 3 dar daca vreau sa platesc tot sa scap .. cat mai trebuie sa platesc din cei 4000 imprumutati de la banca . si cum se calculeaza ?

daca cineva ma poate ajuta cu niste informatii va rog.. mult multumesc

Asta este cea mai tare intrebare. =D> De ce nu intrebati la banca? Vi se va spune exact suma pe care o aveti de plata. De aici sunt sigur ca nu va poate raspunde nimeni la aceasta intrebare. Succes!#-o
Verificati in contractul de credit daca aveti comision de rambursare anticipata credit pentru rambursarea dupa o perioada de peste 2 ani de la contractare, si in graficul de rambursare anexat contractului. Din grafic rezulta exact cat mai aveti de plata la momentul x. Adaugati eventualul comision de rambursare anticipata si voila! Ati aflat cat va costa rambursarea creditului.
Pentru rambursarea efectiva, faceti o cerere scrisa de rambursare anticipata la banca dvs., si vi se va raspunde exact de catre administratorul de credite suma de restituit la momentul actual, cu comisioanele incluse, pentru stingerea integrala a obligatiilor catre banca respectiva, inclusiv eventualele taxe de radiere a inscrierilor de la Arhiva Electronica de garantii reale mobiliare aferente creditului dvs.
multumesc mult de raspuns