avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... in legatura cu un credit as vrea sa platesc ce mai e ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

in legatura cu un credit as vrea sa platesc ce mai e din el!!

Buna ziua .

Acuma 2 ani am cumparat un logan prin banca . adica : 4000 euro am platit eu si 4000 am imprumutat prin banca pe 10 ani. Intrebarea mea este .. Am platit 2 ani acuma este al 3 dar daca vreau sa platesc tot sa scap .. cat mai trebuie sa platesc din cei 4000 imprumutati de la banca . si cum se calculeaza ?

daca cineva ma poate ajuta cu niste informatii va rog.. mult multumesc
Cel mai recent răspuns: alin1980 , utilizator 18:40, 8 Aprilie 2009
alin1980 a scris:

Buna ziua .

Acuma 2 ani am cumparat un logan prin banca . adica : 4000 euro am platit eu si 4000 am imprumutat prin banca pe 10 ani. Intrebarea mea este .. Am platit 2 ani acuma este al 3 dar daca vreau sa platesc tot sa scap .. cat mai trebuie sa platesc din cei 4000 imprumutati de la banca . si cum se calculeaza ?

daca cineva ma poate ajuta cu niste informatii va rog.. mult multumesc


Asta este cea mai tare intrebare. =D> De ce nu intrebati la banca? Vi se va spune exact suma pe care o aveti de plata. De aici sunt sigur ca nu va poate raspunde nimeni la aceasta intrebare. Succes!#-o
Verificati in contractul de credit daca aveti comision de rambursare anticipata credit pentru rambursarea dupa o perioada de peste 2 ani de la contractare, si in graficul de rambursare anexat contractului. Din grafic rezulta exact cat mai aveti de plata la momentul x. Adaugati eventualul comision de rambursare anticipata si voila! Ati aflat cat va costa rambursarea creditului.
Pentru rambursarea efectiva, faceti o cerere scrisa de rambursare anticipata la banca dvs., si vi se va raspunde exact de catre administratorul de credite suma de restituit la momentul actual, cu comisioanele incluse, pentru stingerea integrala a obligatiilor catre banca respectiva, inclusiv eventualele taxe de radiere a inscrierilor de la Arhiva Electronica de garantii reale mobiliare aferente creditului dvs.
multumesc mult de raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comision administrare cont credit banca romaneasca dutzu dutzu Buna ziua, In data de 07.11.2007 am contractat un credit ipotecar in valoare de 55200 Chf la Banca Romaneasca. La momentul respectiv mi s-au oprit 552 chf ... (vezi toată discuția)
Restituire comisioane abuzive pentru un contract ipotecar inchis Irina_sebea Irina_sebea Buna ziua, [b] 1. As dori sa stiu daca am dreptul sa solicit bancii, copii cu absolut toate actele(contract de credit bancar ipotecar, actele aditionale, ... (vezi toată discuția)
Act aditional banca cris-cris cris-cris Va supun atentiei un act aditional pe care banca la care am credit imi solicita sa il semnez in urma efectuarii partajului. Ceea ce ma ingrijoreaza este tot ... (vezi toată discuția)