Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Noul cod penal

buna seara
va rog sa-mi spuneti si mie daca un detinut condamnat la 8 ani de inchisoare pt talharie(art 211),din care a executat 5 ani si 4 luni-adica 2/3 din pedeapsa si acum i s-a dat amanare de 6 luni,poate beneficia de noile aplicari ale codului penal de la 1 februarie.
multumesc frumos
myhaela39, utilizator