avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

tichete cadou

Este legal sa nu-mi dea angajatorul tichete cadou de paste pentru ca am fost si sunt in concediu medical?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:47, 9 Aprilie 2009
Pot fi acordate tichete cadou, potrivit prevederilor Legii nr. 193/2006, cu modificarile ulterioare, din bugetele acestora, in limita veniturilor proprii incasate.
acordarea de tichete cadou tine de regulamentul intern, contract si in general de negocierea cu angajatorul.
Acordarea tichetelor cadou nu este obligatorie ... Societatile comerciale, regiile autonome, societatile si companiile nationale, institutiile din sectorul bugetar, unitatile cooperatiste, celelalte persoane juridice, precum si persoanele fizice care incadreaza personal pe baza de contract individual de munca pot utiliza bilete de valoare sub forma tichetelor cadou si a tichetelor de cresa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete de cresa july_pink2003 july_pink2003 in 4 ian mi-am terminat CCC-ul de 1 an, intorcandu-ma la servici la acelasi angajator privat. Pot sa beneficiez de tichete de cresa? Angajatorul e obligat ... (vezi toată discuția)
Tichete cadou dascalumihaita64 dascalumihaita64 buna dimineata! Va rog sa-mi spuneti daca sindicatele pot acorda tichete cadou, care este procedura? MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Tichete de cresa Eladaela Eladaela Cui si in ce conditii se acorda tichetele de cresa? (vezi toată discuția)