Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

tichete cadou

Este legal sa nu-mi dea angajatorul tichete cadou de paste pentru ca am fost si sunt in concediu medical?
Pot fi acordate tichete cadou, potrivit prevederilor Legii nr. 193/2006, cu modificarile ulterioare, din bugetele acestora, in limita veniturilor proprii incasate.
acordarea de tichete cadou tine de regulamentul intern, contract si in general de negocierea cu angajatorul.
Acordarea tichetelor cadou nu este obligatorie ... Societatile comerciale, regiile autonome, societatile si companiile nationale, institutiile din sectorul bugetar, unitatile cooperatiste, celelalte persoane juridice, precum si persoanele fizice care incadreaza personal pe baza de contract individual de munca pot utiliza bilete de valoare sub forma tichetelor cadou si a tichetelor de cresa.