Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Nota de receptie cu pret gresit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Nota de receptie cu pret gresit

Buna ziua!
Am observat de curand ca la cateva receptii de marfa din luna august la o ii neplatitoare de tva, domeniu comert produse nealimentare la care tin gestiunea la pret de vanzare am gresit pretul de vanzare, mai bine zis am lasat necompletat si imi apare zero. Ce pot sa fac ca sa repar greseala si sa nu anulez toate receptiile?
Va multumeac anticipat!
Corectati nir-ul respectiv si adaugati valoarea in plus in registrul de gestiune zilnic la aceasta data dar facand precizarea ca e corectare la intrarea marfii din data cand ati inregistrat gresit nir-ul.
Multumesc frumos pentru raspuns!