Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa prima inmatriculare

am cumparat o masina inmatriculata in Bulgaria,masina ce are capacitatea 2998cc.fabricata in anul 2000.este euro2.Cat ma costa inmatricularea ei si cum pot recupera banii de pe taxa de prima inmatriculare?am inteles ca trebuie sa deschid un dosar pt,acest lucru...cat timp dureaza procesul?
ce acte sunt necesare pt inmatricularea in Romania?
din experienta proprie pot sa iti spun ca dureaza aproximativ 1 an pentru recuperarea taxei ..cel mai bine e sa te reprezinte un avocat specializat in asta sunt multe lucruri marunte care trebuie facute.
Eu miam angajat un avocat care sa ocupat de tot iam facut procura iar acum am primit comunicarea de la curtea de apel
unei masini am recuperat taxa de inmatriculare de 1200 euro iar alta masina am inmatriculato fara taxa ideea e ca eu nu am putut folosi aceasta din urma decat 3 luni de zile cu numere rosi dar procesu sa castigat . cred ca la masina ta taxa e foarte mare. Nu stiu cat am fost de explicit dar ideea e ca incontinuare taxa nu e legala si e mare pacat sa pierzi niste bani