Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Compensare intracomunitara in 3
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Compensare intracomunitara in 3

Buna seara, as avea nevoie de putin ajutor.
Se da urmatoarea problema :
X SRL - Romania
Y SRL - Ungaria
Z SRL - Bulgaria
X datoreaza lui Y si Z datoreaza lui X o suma de bani. X decide ca datoria sa fata de Y sa fie compensata de catre Z.
As dori cateva indicatii cu privire la monografie contabila si reglementari incidente.
Din cate stiu, aplicabil este Regulamentul BNR 31/2011 privind raportarea de date si informatii statistice la Banca Nationala a Romaniei, dar nu am gasit modele de formulare de compensare.
Va multumesc anticipat!
Nu o sa gasiti in 3 in nici un regulamnt BNR. Adica eu nu am gasit si am cautat.
Nu ar trebui sa fie nici o restrictie dar trebuie raportata la BNR.