Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa ce a primit amenda, continua cu violentele
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa ce a primit amenda, continua cu violentele

Buna seara!

Zice asa "ART. 180
Lovirea sau alte violenţe
(1) Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă."
1. Politia il trimite la inchisoare?Cum
2. Daca politia ii da amenda, huliganul o plateste, iar dupa dupa un timp, iarasi comite fapta ce se intampla in cazul recidivei de acest fel(fiindca huliganul, desi a primit amenda, CONTINUA SA SA FACA ACELEASI FAPTE, sunt cazuri!)
VA MULTUMESC.

La un moment dat o sa fie trimis in judecata, nu o sa se dispuna NUP la nesfarsit.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Faceti o noua plangere penala.
Daca va tot comite astfel de fapte va fi trimis in judecata.
o sa ii fie atrasa atentia de aceasta data in acest sens...
Va multumesc pentru raspunsul la obiect.
Eu stiam ca la trei abateri succesive cu violenta(loviri, scandal) i se face dosar penal.
Noua plangere penala o fac la politie sau la parchet?
Va multumesc
Unde doriti dvs.