avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Incetarea contractului de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Incetarea contractului de inchiriere

Buna seara!

Am o mica problema. Acum 7 luni am facut un contract de inchiriere cu o firma. Contractul este facut pe un an, dar ei nu mi-au platit de cateva luni, si nici nu l-am vazut pe ei. Ce trebuie sa fac pentru anularea contractului?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:20, 9 Ianuarie 2014
Sa trimiteti o notificare catre locatar.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Convocarea la conciliere AnnaGabrielA AnnaGabrielA buna ziua! in cazul in care convocarea la conciliere s-a facut dar nu exista confirmare de primire sau o dovada ca partea somata a primit convocarea ce ... (vezi toată discuția)
Recuperare chirii restante Aura2 Aura2 Inainte de a actiona in judecata un fost chirias pentru neplata chiriilor restante trebuie sa-i trimit somatie inainte sau sa ma adresez mediatorului? Cum ... (vezi toată discuția)
Produs nelivrat, nu mai reusim sa recuperam avansul NarcisaAndrei NarcisaAndrei Buna ziua, imi cer scuze daca acest topic este deja deschis si eu il redeschid, insa am nevoie de spijin in urmatoarea problema: - am semnat un contract pe ... (vezi toată discuția)