avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Gratierea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Gratierea

buna seara am pe cn condamnat ,a facut 2 ani ia dat un raport de 6 luni iar pe 15 akm are recurs ,,, e posibil k pe 15 akm la recurs sa fie pus liber ??? sau pe 1 febroare??? sau trb sa stea sa termine in aprilie? stept un raspuns va rog frm a cazut cu fapta violul de domiciliu

Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 18:41, 13 Ianuarie 2014
fiind vorba de recurs atunci daca tribunalul va admite recursul , in acea zi va fi si pus in libertate .
nu are nici o legatura judecarea recursului la liberarea conditionata cu intrarea in vigoare a noului cod penal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare pedeapsa dupa noul cod penal marydoru marydoru buna ziua. am o mare rugaminte la dvs sa ma ajutat... sotul meu a comis o infractiune a cazut k fapta violu de domiciliu a executat 2 ani ... si pt un raport ... (vezi toată discuția)
Eliberare condtionata admitere maariaa maariaa Buna ziua! Am o intrebare si eu, dupa admiterea cererii de eliberare condtionata de catre judecator, in cat timp iti da drumul din penitenciar?! (vezi toată discuția)
Credibilitatea judecatorului michy michy sotul meu e condamnat definitiv acum avem o cerere de revizuire si a cazut la instanta care la pus liber si motiveaza k nu sunt indicii temeinice si nici macar ... (vezi toată discuția)