Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Gratierea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Gratierea

buna seara am pe cn condamnat ,a facut 2 ani ia dat un raport de 6 luni iar pe 15 akm are recurs ,,, e posibil k pe 15 akm la recurs sa fie pus liber ??? sau pe 1 febroare??? sau trb sa stea sa termine in aprilie? stept un raspuns va rog frm a cazut cu fapta violul de domiciliu

fiind vorba de recurs atunci daca tribunalul va admite recursul , in acea zi va fi si pus in libertate .
nu are nici o legatura judecarea recursului la liberarea conditionata cu intrarea in vigoare a noului cod penal.