avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA taxi poate angaja taximetrist (sofer) ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA taxi poate angaja taximetrist (sofer) ?

Buna ziua,

1) Un PFA taxi poate angaja un alt sofer pentru desfasurarea activitatii?
2) Un PFA coafeza poate angaja (pe langa cosmeticiana, manichiurista), si personal pe postul de coafeza (de la itm bucuresti mi s-a spus ca nu poate angaja pe acelasi post pe care este deschis pfa-ul, nu pe acelasi domeniu de activitate.

Multumesc mult pt ajutor.

Alte discuții în legătură

Am o problema cu firma Melindasz Melindasz Buna ziua,mi-am deschis un salon de infrumusetare dar inca nu e in functiune deoarece mai am unele acte de facut,azi a fost itm in control si a gasit-o acolo ... (vezi toată discuția)
Contract de colaborare i.i. pfa MariaAlexandra92 MariaAlexandra92 Urmeaza sa deschid un salon de infrumusetare I.I. intr-un spatiu inchiriat, eu voi functiona pe partea de coafor dar intrebarea mea este cum as putea proceda ... (vezi toată discuția)
Pfa cosmeticiana, pot angaja? invatacel invatacel Buna ziua, Am o rugaminte sa ma ajutati in urmatoarea problema: este vorba despre un pfa-cosmeticiana, in curand intentioneaza sa inchirieze un spatiu unde ... (vezi toată discuția)