Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatii de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatii de functionare

am o problemamare , particip la o licitatie si imi trebuiesc mai multe acte printre care scrie si autorizatie de functionare .
eu sunt un magazin mixt alim si nealim infiintat in 2006 iar cei de la orc mi-au spus ca nu imi trebuiesc , vor veni cei ministere si vor vedeA daca functionez corect.
1.certificatul constatator trebuie sa il renoiesc pentru licitatie ?
2.im mai trebuie o declaratie 189 ?????

ok am inteles ,multumesc si cu autorizare de functionare ? nu mai trebuie sau cum ?
aminalex, utilizator
da, pentru licitatii trebuie sa aveti certificatul constatator la zi, de la ultimele modificari facute in documentele de infiintare si functionare a firmei.Despre declaratia respectiva, e bine sa dati o intrebare la AF.
succes