avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acte originale disparute dintr-un dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acte originale disparute dintr-un dosar penal

.Litigiu de munca in instanta dar si penal
Tin sa va spun ca eu am obtinut aceste copii dupa CIM De la politie. Pentru ca au fost luate spre exeptizare grafologica. Deoarece toate contractele de munca au fost falsificate de angajator.. Mai precis acesta depunea la ITM contracte de munca cu fractii de ore lucrate de 2 sau 4 ore pe zii. In timp ce noi angajatii nu stiam nimic. iar timpul de lucru era de 10-12 ore pe zii
Astazi am fost la politie si dumnelor abia mi-au dat o copie xerox dupa Contractul Individual de Munca.pentru al duce instantei civile in proces recuperare drepturi banesti
TOTODATA AM AFLAT CA NICI LA POLITIE NU SE MAI GASESTE ORIGINALUL Contractului de munca ...
Eu stiu bine ca era originalul la politie Politistul spune ca nu.. si ca sau facut expertize grafologice dupa copiile date de la Insp.Tetitorial de munca.
Ma indoiesc si cred ca politia face ceva dubios.. Cum sa fac expertize grafologice dupa copii xerox ? Sau poate intentionat le-a facut pierdute ?
Mai ales ca in acel dosar penal exista documentatia de expertiza tehnico-stiintifica... In care sta scris ca semnaturile de la rubrica angajat nu aprtin salariatilor.
A facut acest politist vre-o smecherie ? Unde sa fie Actele originale ? De acest dosar sau ocupat mai multi politisti de la mai multe sectii dar si un parchete de sector ,Parchetul de pe linga tr.Bucuresti..
Cum po fii furate acte dosare penale.. Si ar mai fii ceva Politistul o tergiverseza de vre- doi ani cu acest caz
Cel mai recent răspuns: tincaflavius909 , utilizator 22:23, 13 Ianuarie 2014
Dv in calitate de parte in contyractul de munca ati depus document original,spre expertizare grafologica?
Daca ati depus document original ,nu ati incheiat proces verbal predare-primire ?
Sesizati oficial procurorul responsabil ,atat in ce opriveste disparitia exemplarelor originale cat si asupra tergiversarii cercetarilor
N-ar fi vorba cumva despre o societate de paza si protectie?pisica69 a scris:

.Litigiu de munca in instanta dar si penal
Tin sa va spun ca eu am obtinut aceste copii dupa CIM De la politie. Pentru ca au fost luate spre exeptizare grafologica. Deoarece toate contractele de munca au fost falsificate de angajator.. Mai precis acesta depunea la ITM contracte de munca cu fractii de ore lucrate de 2 sau 4 ore pe zii. In timp ce noi angajatii nu stiam nimic. iar timpul de lucru era de 10-12 ore pe zii
Astazi am fost la politie si dumnelor abia mi-au dat o copie xerox dupa Contractul Individual de Munca.pentru al duce instantei civile in proces recuperare drepturi banesti
TOTODATA AM AFLAT CA NICI LA POLITIE NU SE MAI GASESTE ORIGINALUL Contractului de munca ...
Eu stiu bine ca era originalul la politie Politistul spune ca nu.. si ca sau facut expertize grafologice dupa copiile date de la Insp.Tetitorial de munca.
Ma indoiesc si cred ca politia face ceva dubios.. Cum sa fac expertize grafologice dupa copii xerox ? Sau poate intentionat le-a facut pierdute ?
Mai ales ca in acel dosar penal exista documentatia de expertiza tehnico-stiintifica... In care sta scris ca semnaturile de la rubrica angajat nu aprtin salariatilor.
A facut acest politist vre-o smecherie ? Unde sa fie Actele originale ? De acest dosar sau ocupat mai multi politisti de la mai multe sectii dar si un parchete de sector ,Parchetul de pe linga tr.Bucuresti..
Cum po fii furate acte dosare penale.. Si ar mai fii ceva Politistul o tergiverseza de vre- doi ani cu acest caz


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigiu de munca-recuperare drepturi banesti. tribunalul imi cere documente pe care nu le am eu,,,ce ma fac ?,,, ContSters241026 ContSters241026 Buna seara tuturor ma aflu intr-o situatie din care nu stiu cum sa ies Subiect -Ma aflu in proces cu fostul angajator multiple probleme: Recuperare salarii ... (vezi toată discuția)
Proces penal-fals si uz de fals CORTEX CORTEX Buna ziua. Am depus plangere penala pt fals si uz de fals impotriva unei persoane. S-a dat NUP de catre procuror, si la fel de catre prim procuror. Am facut ... (vezi toată discuția)