Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Marire de capital cu numerar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Marire de capital cu numerar

cum procedez
corneliusss a scris:

cum procedez

Buna seara,

Depuneti bani in casa pe baza de contract de imprumut prin contul 4551.
In momentul cand creanta este certa, lichida si exigibila va duceti la Registrul Comertului si faceti majorarea capitalului.

Respect,
Dan Preda.